Категорії розділу

Культурологія [4]
Основи правознавства [9]
Захист України [2]
Основи філософських знань [3]
матеріали Николюк Н.П.

Пошук

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Понеділок, 20.03.2023, 22:32
Сайт викладача Любченка Андрія Андрійовича Гість | RSS
Суспільно-правові дисципліни
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог статей


Головна » Статті » Основи філософських знань

Природа

Основні шляхи виходу з екологічної кризи.

Кінець ХIХ–поч. ХХ ст. – період випробування природи: необмежене, непродумане втручання в життя, природи. Був порушений основний принцип взаємовідносин людини і і природи – принцип злагоди та розумності.

З появою людини та її відношенні до природи в історії біосфери починається новий етап. З’являються нові поняття: техносфера, ноосфера. Проблема “другої природи” – складна проблема! Що буде, коли людина у своєму наступі на природне середовище не зупиниться? Людина – невід’ємна частина природи - має спільну основу з навколишнім світом.

Для аналізу другого питання визначте поняття “екологія”, А потім використовуючи матеріал підручників визначте рейтинг екологічних проблем сучасності.

Дайте відповіді на питання:

1. Чому виникла проблема екології?

2. Невже люди не розуміють. що їх життя залежить від стану природи?

3. Що робити з НТП?

Суспільство не в змозі зупинити виробництво матеріальних благ та їх вживання. Матеріальне виробництво відображає собою єдність природи і суспільства, без якого не можливе існування людини. Разом з тим, воно обов’язково стає і формою боротьби між ними. Людина не може користуватись лише дарами природи, вона повинна вирвати їх з природних зв’язків. Тому суперечність між природою та людиною має історично-суперечне значення!

Сучасна екологічна ситуація – це результат стихійної діяльності людей, які досягли висот цивілізації завдяки завоюванню природи. А що отримали?

Вивчаючи третє питання, зверніть увагу на те, що Україна одна з найбагатших країн Європи. Наприклад в Україні знаходиться 45% чорноземів і разом з тим одна з найскладніших держав в екологічному співвідношенні.

А ЧАЕС – це застереження людству від неконтрольованого використання МТП.

При вивченні екологічної ситуації в Україні слід пам’ятати, що вона поділяється на шість стадій:

  • умовно сприятлива;
  • напружена;
  • критична;
  • кризова;
  • катастрофічна.

Чи є у нас шанс порятувати природу? Поки ще є, але необхідний час... З чого починати? З реалізму та гуманізму як основи ставлення до природи. Необхідно створювати і розвивати технологію охорони природи, переорієнтацію НТП та перебудову міжнародно-правових, політичних взаємовідносин у стосунках людини і природи.

Ми повинні пам’ятати, що наше життя – це цінність, але ніколи перед людством ще не стояла та гостро проблема виживання...

Категорія: Основи філософських знань | Додав: lybchenko85 (05.03.2017)
Переглядів: 505 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

Copyright MyCorp © 2023