ВЕДЕННЯ ВОГНЮ З МІСЦЯ ПО НЕРУХОМИХ ЦІЛЯХ І ЦІЛЯХ, ЩО З’ЯВЛЯЮТЬСЯ
Завдання:
1. Охарактеризуйте загальні заходи безпечного поводження зі стрілецькою зброєю.
2. Які особливості заходів безпеки під час стрільби на стрільбищі вам відомі?
3. Яку з названих цілей вибирає в бою стрілець для прицільного ураження насамперед: танк / бойова машина піхоти / бронетранспортер / обслуга гранатомета / снайпер? Відповідь обґрунтуйте.
4) Поясніть, як вибирають і готують місце для стрільби лежачи.
5) Пояснити як вибрати цілі, приціл та точки прицілювання.
6) Поясніть, який кут називають тисячною.
7) Поясніть, правило визначення поправок на бічний вітер.
8) Пояснити правила визначення поправок на рух цілі.
ВЕДЕННЯ ВОГНЮ З МІСЦЯ ПО НЕРУХОМИХ ЦІЛЯХ І ЦІЛЯХ, ЩО З’ЯВЛЯЮТЬСЯ
◄ ОРГАНІЗАЦІЯ І ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ СТРІЛЬБИ З АВТОМАТА ►
Під час проведення стрільб слід дотримуватися такого порядку: командир взводу наказує командиру відділення, яке буде стріляти, поставити бойове завдання підлеглим та одержати на пункті боєпостачання боєприпаси на чергову зміну стрільців.
Боєприпаси видаються тим, хто стріляє, поштучно за відомістю або у споряджених магазинах. Якщо необхідно, боєприпаси можуть видаватися їх роздавачами у вихідному положенні.
Студенти, які отримали боєприпаси поштучно, оглядають їх, споряджають набоями магазини, вкладають магазини в сумки і під керівництвом командира відділення (старшого зміни) прямують на вихідне положення, яке розміщене не ближче ніж за 10 м від вогневого рубежу.
Після прибуття зміни на вихідне положення керівник стрільб уточнює кожному учаснику стрільби порядок виконання вправи (вогневу позицію, місце і положення для стрільби, сектор стрільби, черговість стрільби, заходи безпеки).
Переконавшись у готовності зміни й дільниці до стрільби, керівник наказує підняти на дільничному пункті управління червоний прапор і доповідає про готовність до стрільби старшому керівникові стрільб.
За командою керівника стрільб «На вогневий рубіж вперед!» зміна виходить на вогневий рубіж.
Після сигналу «До бою!» за командою керівника стрільб на дільниці студенти готуються до стрільби, заряджають зброю і доповідають: «Такий-mo до бою готовий!».
За сигналом «Вогонь!» студенти самостійно виявляють і уражають цілі, ведуть спостереження у вказаному секторі обстрілу, діють відповідно до отриманого завдання.
Закінчивши виконання вправи, студенти розряджають зброю, керівник стрільб на дільниці оглядає її, повертає зміну на вихідне положення, дає розпорядження замінити на пункті керування червоний прапор на білий і заслуховує доповідь кожного студента про його дії під час виконання вправ, результати стрільби, витрати боєприпасів, поломки й затримки зброї.
Приблизна форма доповіді: «Пане (пані) майоре, студент Петренко виконав вправу контрольної стрільби з автомата. Під час стрільби спостерігав: грудна фігура уражена, стрілець, що атакує, уражений, набої використано повністю (не повністю, залишилось стільки-то набоїв), затримок під час стрільби не було (були такі-то затримки)».
Заслухавши доповіді студентів і зробивши короткий розбір виконання вправ, керівник стрільб наказує здати на пункт бойового постачання або роздавальнику боєприпасів невикористані боєприпаси і перейти на чергове навчальне місце. Після цього доповідає старшому керівникові стрільб про закінчення стрільби зміною.
Після повернення зміни у вихідне положення старший керівник стрільб дає розпорядження підняти на командному пункті білий прапор, подати команду «Відбій» і, якщо це необхідно, оглянути мішені.
◄ ВЛУЧНІСТЬ СТРІЛЬБИ ►
Під час стрільби з однієї і тієї самої справної зброї, при найретельнішій одноманітності виконання кожного пострілу, кожна куля внаслідок низки випадкових причин (різниця в масі куль, у якості порохового заряду, вплив атмосферних явищ, якість зброї тощо) летить по своїй, відмінній від інших, траєкторії, а отже, влучає в мішень у різних місцях.
Це явище називається природним розсіюванням пострілів. Уся сукупність траєкторій куль, отриманих унаслідок їх природного розсіювання, називається снопом траєкторій (мал.).
а - на вертикальній площині; б - на горизонтальній площині; середня траєкторія позначена пунктирною лінією; СТП - середня точка попадання; ВВ1 - вісь розсіювання по висоті; ББ1 - вісь розсіювання по боковому напрямку; ДД1 - вісь розсіювання по дальності.
Траєкторія, яка проходить у середині снопа траєкторій, називається середньою траєкторією.
Точка перетину середньої траєкторії з поверхнею цілі (перешкоди) називається середньою точкою попадання, або центром розсіювання.
Слід розуміти, що середня траєкторія і середня точка попадання можуть не збігатися з реально існуючими траєкторією і відповідною їй пробоїною на цілі (перешкоді). Ці об’єкти (середня траєкторія і середня точка попадання) визначаються геометричними або розрахунковими методами. Зазвичай метод знаходження середньої точки попадання залежить від кі
... Читати далі »
ВЕДЕННЯ ВОГНЮ З МІСЦЯ ПО НЕРУХОМИХ ЦІЛЯХ І ЦІЛЯХ, ЩО З’ЯВЛЯЮТЬСЯ
◄ ОСНОВНІ ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПРИ ПРОВЕДЕННІ СТРІЛЬБ У ТИРІ ТА НА ВІЙСЬКОВОМУ СТРІЛЬБИЩІ ►
Чітке та беззастережне дотримання заходів безпеки під час проведення стрільб є запорукою збереження життя та здоров’я студентів.
Заходи безпеки під час проведення стрільб у стрілецькому тирі.
До навчальних стрільб у стрілецькому тирі допускаються студенти, які: пройшли інструктаж з вимог безпеки під час стрільб;
склали заліки на знання вимог безпеки, результати яких зафіксовано в журналі;
знають матеріальну частину зброї та можуть нею користуватися.
Без дозволу керівника стрільб студентам заборонено:
заходити до приміщення тиру;
брати до рук зброю;
виносити боєприпаси та зброю з приміщення тиру;
заряджати та розряджати зброю;
проводити підготовку до стрільби (прицілюватися);
проводити стрільбу.
Студентам забороняється:
спрямовувати зброю вбік від мішеней, наводити її на людей;
брати зброю чи підходити до неї без команди керівника стрільб.
Студенти повинні:
чітко та беззаперечно виконувати команди керівника стрільб;
доповідати керівнику стрільб про отримання набоїв;
самостійно заряджати зброю за командою керівника «Заряджай»;
вести вогонь по мішенях тільки після команди керівника «По мішенях - вогонь/»;
після закінчення стрільби доповісти керівнику стрільб;
ознайомитися з результатами стрільби та провести їх аналіз.
Заходи безпеки під час проведення стрільб на військовому стрільбищі
На кожній директрисі (військовому стрільбищі), з урахуванням особливостей та місцевих умов, розробляється і вивішується на командному пункті та на дільничних пунктах управління інструкція з вимог безпеки, яку повинен твердо знати особовий склад підрозділів, що виводяться на стрільбу.
Студенти, які не засвоїли правил та вимог безпеки, до стрільби та її обслуговування не допускаються.
Кожний студент повинен беззаперечно та точно виконувати всі правила й вимоги безпеки під час стрільби.
Для забезпечення безпеки перед кожною стрільбою виставляється оточенн
... Читати далі »